Fajny film na Netflix

Jeśli szukasz fajnego filmu na Netflix i nie wiesz, od czego zacząć, to nie musisz się martwić! Mam dla Ciebie listę top 10 filmów, które warto obejrzeć na tej platformie. Ta lista zawiera zarówno nowe filmy, jak i klasyki, zarówno zagraniczne produkcje, jak i polskie filmy.

Najlepsze filmy na Netflix

  1. Incepcja
  2. Nie otwieraj oczu Barcelona
  3. Kod nieśmiertelności
  4. Green Book
  5. Okja
  6. Whiplash
  7. Ojciec
  8. Wieloryb
  9. Roma
  10. Siedem

Incepcja

To wyjątkowy film, który zapewni Ci porcję niesamowitych wrażeń. Ta genialna produkcja Christophera Nolana jest dostępna na Netflix i z pewnością nie zawiedzie oczekiwań.

Mówi się, że Christopher Nolan spędził dziesięć lat na pisaniu scenariusza do „Incepcji”. To musiało wymagać ogromnej koncentracji, jak gra w szachy z zasłoniętymi oczami podczas chodzenia po linie.

Bohater filmu testuje młodą architektkę, rzucając jej wyzwanie stworzenia labiryntu, a Nolan testuje nas swoim własnym olśniewającym labiryntem. Musimy Mu zaufać, że może nas przeprowadzić, ponieważ przez większość czasu jesteśmy zagubieni i zdezorientowani. Nolan musiał wielokrotnie przepisywać tę historię, stwierdzając, że każda zmiana miała wpływ na całą tkaninę.

Nie otwieraj oczu Barcelona

Ten film to jeden z najbardziej popularnych thrillerów na Netflix. Zagrażający niebezpieczeństwem świat i niesamowita rola Sandry Bullock sprawiają, że film ten zasługuje na uwagę.

Nie otwieraj oczu Barcelona to spin-off filmu Netflix Nie otwieraj oczu z 2018 roku, w którym zagrała Sandra Bullock.

Ten poprzedni tytuł nie opowiadał historii kobiety i poświęceń, które przeszła, aby nakarmić ptaki w jej sąsiedztwie! Był to postapokaliptyczny thriller o walce jednej kobiety, by chronić swoją rodzinę przed tajemniczą siłą, która spowodowała, że ​​każdy, kto na nią spojrzał, odebrał sobie życie.

Nie otwieraj oczu był hitem dla Netflix, kiedy został wydany, więc nadzieje na nadchodzącą kontynuację są duże.

Kod nieśmiertelności

Jeśli interesują Cię nowe polskie filmy, ten film jest dla Ciebie. Ta pełna tajemnic i sci-fi produkcja Marka Koterskiego dostępna jest na Netflix. Odkryj świat serum, które daje nieśmiertelność i wszystko, co wiąże się z tym wyborem.

Kod nieśmiertelności to genialny thriller, który jest określany jako science fiction, chociaż jego nauka jest niedorzeczna. Czy to ma znaczenie, o ile wszyscy traktują to z największą pilnością?

W końcu podróże kosmiczne poza Układ Słoneczny są niedorzeczne, a jednak nie moglibyśmy obejść się bez „ Star Trek ”. „Nauka” w tym przypadku służy do podparcia atrakcyjnej historii człowieka, który próbuje zmienić przeszłość.

Nazywa się Colter Stevens ( Jake Gyllenhaal ). Tego jest pewien. Dlatego dziwne jest, gdy w pociągu podmiejskim do Chicago rozmawia z Christiną Warren ( Michelle Monaghan ), kobietą, której nigdy nie spotkał. Jeszcze dziwniejsze jest to, że idzie do toalety i widzi w lustrze twarz, która nie należy do niego.

Green Book

Ten wielokrotnie nagradzany film to prawdziwy klejnot na Netflix. Opowiada wzruszającą historię o niezwykłej przyjaźni i przełamywaniu barier rasowych. To obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika dobrego kina.

Green Book to film drogi, którego akcja toczy się w 1962 roku, na długo przed Apple, Google Maps czy Waze, ale kiedy podróżuje z Nowego Jorku do Alabamy iz powrotem, możesz sobie wyobrazić cichy głos GPS w twoim uchu, który mówi ci, co się dzieje dalej.

W tej opowieści o międzyrasowej męskiej przyjaźni praktycznie nie ma kamienia milowego, którego nie zobaczysz z daleka, w tym scen, które wydają się zbyt banalne lub błędne, aby jakikolwiek film przy zdrowych zmysłach mógł je rozważyć. „Siri, proszę, powiedz mi, że tam nie jadą”. Och, ale są.

„Tam” zawiera cały wątek poświęcony smażonemu kurczakowi, którego afroamerykański członek duetu kumpli nigdy nie jadł. W końcu (uwaga spoiler) nabiera smaku, częściowo dzięki namowom swojego białego odpowiednika.

Okja

Jeśli szukasz oryginalnej historii, to ten film jest dla Ciebie. To niezwykła przygoda, która porusza tematykę przyjaźni i ochrony środowiska. Reżyser Bong Joon-ho stworzył arcydzieło, które zachwyci każdego widza.

„Okja” to chwytająca za serce opowieść o dziewczynie i jej gigantycznej zmutowanej świni, ożywiona dzięki połączeniu efektów cyfrowych i lalkarstwa, dzięki czemu nieistniejąca bestia wydaje się tak realna jak ET czy King Kong.

Jest to również opowieść o obrońcach praw zwierząt walczących z korporacją podobną do Monsanto, która chce zamienić świnię, rzekomo najsłodszą z partii stworzonej przez genetyków, w zwierzę z plakatu rewolucyjnej linii produktów mięsnych.

Te dwa tryby mogą wydawać się niekompatybilne. Ale nadzorowane przez wielkiego południowokoreańskiego reżysera Bong Joon-ho („ Snowpiercer ”, „Gospodarz”), zazębiają się w melancholijnym, czarującym dziele, na przemian słodkim, zabawnym, przerażającym, smutnym i – na sposób wszystkich dobre filmy science fiction — dające do myślenia.

Whiplash

Ten film to prawdziwa perełka dla miłośników muzyki i mocnych emocji. Wciągająca historia o zmaganiach młodego perkusisty i jego ambitnego nauczyciela wprawi Cię w oszałamiające napięcie.

Whiplash cały film to kinowa adrenalina. W czasach, gdy tak wiele filmów wydaje się bardziej dopracowanych przez grupy fokusowe lub menedżerów marketingu, jest to głęboko osobisty i żywy dramat.

Damien Chazelle podjął stosunkowo stateczny temat, taki jak związek między uczniem muzyki a jego nauczycielem, i zamienił go w thriller zbudowany na błyskotliwym nurcie komentarzy społecznych na temat tego, co trzeba zrobić, aby przetrwać w coraz bardziej konkurencyjnym i bezwzględnym świecie.

Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby odnieść sukces?

Dzięki dwóm elektrycznym występom, najdokładniejszemu montażowi w filmie w tym roku i śmiałemu scenariuszowi, który wbija się w kąt, a potem jakimś cudem znajduje nieoczekiwane wyjście, „Whiplash” zapiera dech w piersiach jak solo na perkusji, wznosząc się i opadając dokładnie tak, jak nadzieje i marzenia jego bohatera wspinają się i rozbijają.

Ojciec

Ta poruszająca produkcja z udziałem Anthony'ego Hopkinsa ukazuje temat demencji i jej wpływu na życie bliskich. Film ten dostarcza wrażeń emocjonalnych i zapewnia niezapomnianą grę aktorską.

Florian Zeller, reżyser Ojca, jest nie tylko reżyserem. Jest także, a może przede wszystkim, pisarzem i dramaturgiem, „najbardziej ekscytującym ze współczesnych”, według The Times.

Stworzył kilkanaście sztuk, które były wystawiane na scenach w ponad 40 krajach, w tym w warszawskim Teatrze Ateneum. Jedną z nich był Ojciec, który w tamtym czasie prezentowany był jeszcze w nieco innej formie jako czarna komedia. Niewiele humoru pozostało po przeniesieniu jej na ekran.

Wieloryb

„Wieloryb” to odrażający film, ale ma też świetne kreacje aktorskie. Gapi się na groteskę swojej centralnej postaci pod pozorem sentymentalizmu, ale oferuje także ostre wymiany między swoimi postaciami, które brzmią z ożywczą szczerością.

Jest to rodzaj filmu, który prawdopodobnie powinieneś zobaczyć, choćby po to, aby odbyć świadomą, przemyślaną dyskusję na ten temat.

To dopasowuje go ogólnie do filmów Darrena Aronofsky'ego, co często może być trudnym siedzeniem.

Reżyser jest znany z wystawiania swoich aktorów (i widzów) na wyżymaczkę, czy to narkomana Jennifer Connolly w „ Requiem dla snu” , starzejący się atleta Mickeya Rourke'a w „ Zapaśniku ”, obsesyjna baletnica Natalie Portman w „ Czarnym łabędziu” , ” czy oblężonej żony Jennifer Lawrence w „Matce!” (Gwoli przypomnienia, ogólnie jestem fanem twórczości Aronofsky'ego.)

Roma

Ten wielokrotnie nagradzany film w reżyserii Alfonso Cuaróna to prawdziwe arcydzieło. Przeniesie Cię w lata 70. XX wieku do Meksyku, gdzie śledzisz życie gosposi i ich relacje w trudnych czasach.

W „Romie” meksykański reżyser Alfonso Cuarón używa dużego płótna, by opowiedzieć historię życia, które niektórym wydaje się małe. Osobista epopeja, której akcja toczy się w Mexico City na początku lat 70., koncentruje się na młodej tubylczej kobiecie, która pracuje jako pokojówka dla rozpadającej się białej rodziny z klasy średniej.

Cuarón wykorzystuje jedno gospodarstwo domowe na jednej ulicy, aby otworzyć świat, pracując w panoramicznej skali, często zarezerwowanej dla historii wojennych, ale z wrażliwością osobistego pamiętnikarza. To ekspansywny, emocjonalny portret życia targanego brutalnymi siłami i arcydzieło.

Siedem

Ten klasyczny thriller kryminalny to niezapomniana podróż w mroczne zakamarki umysłów seryjnych morderców. Świetne aktorstwo i wciągająca fabuła sprawiają, że ten film zasługuje na miano jednego z najlepszych na Netflix Polska.

To tylko kilka propozycji spośród wielu wspaniałych filmów online, które możesz znaleźć na Netflix. Bez względu na to, jakie są Twoje upodobania filmowe, na pewno znajdziesz coś interesującego do obejrzenia na tej platformie!

W mieście prawie zawsze pada deszcz. Somerset, doświadczony detektyw, nosi kapelusz i płaszcz przeciwdeszczowy. Mills, dzieciak, który właśnie został przeniesiony do dystryktu, chodzi z odkrytą głową w deszczu, jakby miał być wiecznie młody. Pierwszego wspólnego dnia prowadzą śledztwo w sprawie śmierci grubasa, którego znaleźli twarzą do dołu w talerzu z makaronem.

Chcesz poznać więcej rekomendacji filmowych? Sprawdź nasze inne zestawienia: